konyakagitKARTON AMBALAJ TESİSLERİ

Ürünün ilk mecrası ambalajıdır. Fark edilen ambalajlar üretmenin yolu cesaretten geçer ve biz başarımızı cesaretimizden alan bir firmayız. Kendimizi ambalaja cesaret katan firma olarak değerlendiriyoruz. Doğayla barışık, yarınları hedefleyen, insana odaklı firmalar geleceğe değer katan kuruluşlardır. Tıpkı Konya Kağıt Karton Ambalaj Tesisleri gibi… Aslında kocaman bir aile ve coğrafya olarak tüm Türkiye’ ye hitap edebilen bir fabrika…

Konya Kağıt A.Ş. Karton Ambalaj Tesisleri, uzman, deneyimli, matbaacılık eğitimi almış kadrosuyla, gıdadan yedek parçaya, temizlik malzemelerinden ilaç kutularına kadar her türlü karton ambalaj ihtiyacına cevap vererek sektördeki yerini ve kalıcılığını, tamamlanan yatırım programı ile ispatlamış bulunmaktadır. Bu yatırımlar ile tesisimizin karton tüketim kapasitesi 40.000 ton seviyesine çıkmış ve komple bir karton ambalaj ve ofset baskılı sıvamalı kutu üretim tesisi haline gelmiştir.
Bölgenin en donanımlı tesisi haline gelen ve bunu korumak için yatırımlara devam eden firmamız, bulunduğu konumun avantajlarından yararlanarak geniş bir coğrafi kesime hizmet etmektedir. 1989 yılından bu yana ofset baskılı karton ve sıvamalı kutu ambalaj sektöründe standartları yeniden tanımlayan firmamız bugün tamamı yerli sermaye ile dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine en kaliteli en iyi hizmet sunan küresel bir firmadır.
Ofset baskılı karton ve sıvamalı kutu ambalaj üretimi alanında faaliyet gösteren tesisimizde, her türlü grafik tasarım çalışması, son sistem CTP kalıp hazırlama, 200 g ile 450 g arası her çeşit karton üzerine ofset baskı yapılmaktadır. Konya Kağıt A.Ş. Karton Ambalaj Tesisleri 1989 yılından bu yana olan bilgi birikimi ve deneyimini, 2011 yılı başında yapmış olduğu büyük yatırımlarla ve sonrasında da devam ettiği yatırımlarla pekiştirmiştir.

Bu yatırımlarla beraber ofset baskılı sıvamalı karton kutu ambalaj üretimi alanında sektöre açılmıştır. Tesisimiz uygun fiyat, hızlı ürün teslimi ve yüksek kalite sunabilmek amacını kendine ilke edinerek, müşteri beklentisini en üst seviyede karşılamayı başarmaktadır. Konya Kağıt A.Ş. Karton Ambalaj Tesisleri, son teknoloji baskı öncesi ekipmanları, ofset baskı makineleri ve baskı sonrası üniteleri ile sürekli hazır bulunan kağıt-karton stokları sayesinde aralıksız hizmet verebilen entegre bir tesistir. Bütün aşamalarda kalite kontrolün yapıldığı, ofset baskı aşamasında dünya standartlarında baskı yapabilen ve bu standardı ilk baskıdan son baskıya kadar kontrollü bir şekilde sağlayan sistem sayesinde, müşterilerin tesisimizi birinci sırada tercih etmesine sebep olmaktadır.
Teknolojik tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek kendi bünyesine aktarmak için büyük bir çalışma içerisinde bulunan Konya Kağıt Karton Ambalaj, dinamik ve genç kadrosu ile, sektörlerinde hak ettiği yere oturmuştur. Sektörü içinde diğer tüm firmalar arasında teknolojik yenilik ve çalışmalarda yönlendirici olmaya çalışmaktadır. Üretimde daima en iyisini yaparak ve satış sonrası müşteri memnuniyetini de temel ilke edinen Konya Kağıt Karton Ambalaj, üretimin her aşamasında ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi temel prensiplerine bağlı kalmış ve üretimini yönlendirmiştir. Konya Kağıt A.Ş. FSC® CoC (Orman Koruma ve Gözetim Zinciri) 40-004 Standardı kapsamında belgelendirilme sürecini tamamlamış; 2012 yılı başından itibaren ürünlerinde müşteri isteklerine uygun FSC®’li üretim yapabilme durumuna gelmiştir. Ayrıca dünya standartlarında ofset baskı kalite belgesi olan FOGRA Process Standart ISO 12647 mevcuttur.
konyakagit
Bu yatırımlarla beraber ofset baskılı sıvamalı karton kutu ambalaj üretimi alanında sektöre açılmıştır. Tesisimiz uygun fiyat, hızlı ürün teslimi ve yüksek kalite sunabilmek amacını kendine ilke edinerek, müşteri beklentisini en üst seviyede karşılamayı başarmaktadır. Konya Kağıt A.Ş. Karton Ambalaj Tesisleri, son teknoloji baskı öncesi ekipmanları, ofset baskı makineleri ve baskı sonrası üniteleri ile sürekli hazır bulunan kağıt-karton stokları sayesinde aralıksız hizmet verebilen entegre bir tesistir. Bütün aşamalarda kalite kontrolün yapıldığı, ofset baskı aşamasında dünya standartlarında baskı yapabilen ve bu standardı ilk baskıdan son baskıya kadar kontrollü bir şekilde sağlayan sistem sayesinde, müşterilerin tesisimizi birinci sırada tercih etmesine sebep olmaktadır. Teknolojik tüm yenilik ve gelişmeleri yakından takip ederek kendi bünyesine aktarmak için büyük bir çalışma içerisinde bulunan Konya Kağıt Karton Ambalaj, dinamik ve genç kadrosu ile, sektörlerinde hak ettiği yere oturmuştur. Sektörü içinde diğer tüm firmalar arasında teknolojik yenilik ve çalışmalarda yönlendirici olmaya çalışmaktadır. Üretimde daima en iyisini yaparak ve satış sonrası müşteri memnuniyetini de temel ilke edinen Konya Kağıt Karton Ambalaj, üretimin her aşamasında ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi temel prensiplerine bağlı kalmış ve üretimini yönlendirmiştir. Konya Kağıt A.Ş. FSC® CoC (Orman Koruma ve Gözetim Zinciri) 40-004 Standardı kapsamında belgelendirilme sürecini tamamlamış; 2012 yılı başından itibaren ürünlerinde müşteri isteklerine uygun FSC®’li üretim yapabilme durumuna gelmiştir. Ayrıca dünya standartlarında ofset baskı kalite belgesi olan FOGRA Process Standart ISO 12647 mevcuttur.

Baskı Öncesi Grafik Tasarım ve Kalıp Hazırlama

Grafik tasarım birimimizde son sistem bilgisayarlarda grafik tasarım programları kullanılarak ürüne uygun ölçülerde ve müşteri taleplerine göre çalışmalar yapılıp maket haline getirilmektedir. Tasarımı tamamlanmış ve onayları alınmış işler için CTP kalıp hazırlanmaktadır ve ofset baskıya hazır hale getirilmektedir. Bilgisayardan kalıba pozlama teknolojisi ile ofset baskı kalıpları hazırlanmaktadır. Yapılan tasarımla ofset baskının renk uyumu bire bir aynıdır.

konyakagit
Makine Parkuru

Bobinden Ebatlama Makineleri (3 adet)

Baskı öncesi işlemleri tamamlanmış siparişler için öncelikle hammaddemiz olan karton, bobin olarak depodan alınıp ebatlama makinesinde istenilen ebada göre tabakalanarak baskıya hazır hale getirilir.

Ofset Baskı Makineleri (3 adet)

⦁ KBA Rapida 142-6 renk + Lak 102x142 cm
⦁ Roland 900-5 renk + Lak 102x142 cm
⦁ Heidelberg SpeedMaster – 6 renk 72x102 cm
⦁ Roland Lak 72x102 cm
Son teknoloji 6 renkli ofset baskı makinelerimiz ile dünya standartlarına uygun olarak baskı yapılır. 4 renkten 6 renge kadar müşteri talebine uygun olarak baskı yapılıp, en son ünitede de baskının çizilmesini engelleyici ve daha parlak görünüme sahip olması için dispersiyon lak baskısı yapılır. 60 gr kağıttan 450 gr kartona kadar 102×142 ebadında her türlü kağıt kartona baskı yapılmaktadır. Baskı anında üretimi durdurmadan gerekli düzeltmeleri yaparak hata oranını minimize eden teknolojik donanıma sahiptir.
Tamamen dijital kontrolle renk kontrolü yapabilen makinelerimiz saatte 15.000 tabaka üretim yapabilmektedir.

konyakagit

UV Lak Makineleri -2 adet (1 Adet 70x100 cm & 1 Adet 100x140 cm)

Baskıdan sonra lak olarak UV lak talep eden müşterilerimizin ürünleri ise UV lak makinesinden geçirilir. Talep olması durumunda selefon kaplama da yapılmaktadır.

Laminasyon Sıvama Makineleri ( 5 Adet 102x145 cm )

Ofset baskısı yapılmış kartonlar, sıvama makinesinde E, B, C açık ondüle veya açık dopel olarak laminasyon yapılarak birleştirilir.

Kutu Kesim Makineleri -8 adet (2 Adet 72x102cm, 1 Adet 90x130cm, 5 Adet 102x142cm)

Özel kesim bıçakları ile kutu kesimleri, pilyaj ve perfore izleri yapılır. 200-450 gr arası tek kat karton ve E, B, C dalga, EB dopel ve BC dopel sıvamalı karton kutu kesimleri yapılabilmektedir.

Kırpıntı Ayıklama ve Balyalama Ünitesi

Kesilmiş tabakalar kenar kırpıntılarından ayrılarak katlama yapıştırmaya hazır hale getirilir. Ayıklanan kırpıntılar makinede preslenerek balya haline getirilir ve geri dönüşüm için sevk edilir.

Asetat Pencere Yapıştırma Makineleri – 2 adet

Pencere talep edilen kutular için asetat pencere yapıştırma işlemi yapılır.

Kutu Katlama Yapıştırma Makineleri – 8 adet (4 adet 115 cm, 4 adet 145 cm)

Üretimin son aşaması olan bu bölümde kutuların katlaması ve yapıştırması yapılıp, kolileme ve paketleme yapılarak sevkiyata hazır hale getirilir. Yan yapıştırma, 2, 3, 4, 6 nokta olarak çok farklı kutu tiplerinin üretimi yapılabilir. Makinelerimizde sıcak tutkal sistemi sayesinde sıfır hatalı üretim yapılmaktadır.

Tel Dikiş Makineleri – 2 adet otomatik, 1 adet manuel

Depol koliler otomatik ve manuel tel dikiş makinelerimizde tek veya çift taraflı dikiş yapılarak üretilmektedir.

Kalite Kontrol Birimi

Kalite kontrol birimi tarafından tüm hammadde ve yardımcı malzemeler şartnamelerine uygun olarak numuneleri alınır ve ilgili test cihazlarında testleri yapıldıktan sonra girdi kabulü yapılarak depolara teslim alınır. Baskı öncesi grafik tasarım ve kalıp hazırlama bölümü dahil üretimin tüm aşamalarında kalite kontrol birimi tarafından çok hassas olarak ürün kontrolleri yapılmakta ve müşteriye hatasız ürün temini sağlanmaktadır. Konya Kağıt Karton Ambalaj’da üretilen tüm ürünler müşterilerine zamanında ve kaliteli bir şekilde sevk edilir.